Сплит славио у Београду, нови пораз Партизана

Кошаркаши Партизана поражени су у Београду од екипе Сплита у мечу 19. кола АБА лиге
Сплит славио у Београду, нови пораз Партизана© ABA liga

Да се Партизан налази у лошој форми, потврђено је и новим поразом у регионалном такмичењу.

Након што нису успели да савладају Монако и Виртус у Евролиги, кошаркаши српског тима уписали су нови неуспех, пошто су на свом паркету поражени од Сплита.

Црно-бели су одиграли један од најлошијих нападачких мечева у досадашњем току сезоне, што су гости из Хрватске знали да искористе.

Након првих 10 минута, тим Жељка Обрадовића водио је 19:17, а онда је уследила друга деоница, која је одредила даљи ток и на коначни исход меча.

Партизан је веома лоше шутирао и мучио се да дође до коша на једној страни, док је Сплит погађао на другој.

Хрватски клуб је добио четвртину са 27:11 и на полувреме однео 14 поена предности.

Нису се гости предавали ни у наставку, пошто су успели да "угасе" сваки покушај Партизана да се резултатски прикључи и врати у меч.

"Парни ваљак" је у последњој деоници успео да смањи заостатак на седам поена, али није било времена за нешто више.

Шортер је са 18 поена предводио стрелце гостију, док је Саливан убацио 15 поена.

У редовима Партизана, најефикаснији су били Нанели са 10, односно Понитка и Камински са по осам поена.

Новим поразом, Партизан је дошао до учинка од 13-6, чиме заузима тек треће место на табели регионалног шампионата.

Сплит је уписао девету победу у 19 мечева и налази се на седмом месту АБА лиге.