Крагујевачки Радничког бољи од Јавора, Напредак победио Нови Пазар

Фудбалери Радничког из Крагујевца победили су у Ивањици екипу Јавора резултатом 3:0 у мечу 22. кола Суперлиге Србије
Крагујевачки Радничког бољи од Јавора, Напредак победио Нови Пазар© Суперлига

Екипа из Крагујевца је до четврте узастопне победе у Суперлиги дошла у првом делу игре у Ивањици.

Раднички је повео у 37. минуту голом Милутина Видосављевића из пенала.

Потом је два гола за госте постигао Килијан Бевис - у првом и трећем минуту надокнаде првог полувремена.

Раднички је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 70. минуту искључен двоструки стрелац.

Раднички се тренутно налази на петом месту на табели СЛС са 32 бода, док је Јавор 14. са 21.

Раднички ће у наредном, 23. колу СЛС у Крагујевцу играти са ИМТ-ом, док ће Јавор у Ивањици дочекати Војводину.

Напредак је на свом терену победио Нови Пазар са 3:1.

И на овом мечу су сви голови виђени у првом делу игре.

Огњен Мршић је у 17. минуту донео предност домаћима, повисио је Мајдевац у 35. минуту са пенала, а затим и Бастајић у 39.

Адем Љајић је са панала у надокнади првог дела игре успео само да ублажи пораз.

Нови Пазар је шести на табели са 30 бодова, док Напредак има 28 и налази се на десетом месту.

У последњем данашњем мечу, Војводина и Спартак су одиграли без голова - 0:0.

У понедељак је на програму последњи меч 23. кола СЛС, а Младост ће у Лучанима од 16.30 часова дочекати Вождовац.

Раднички из Ниша је у петак у Београду савладао ИМТ 3:0, док су у суботу одиграна три дуела 23. кола СЛС и то: Радник - Партизан 1:2, Црвена звезда - Чукарички 3:0 и Железничар - ТСЦ 2:3.