У спектакуларном финалу Карабао Купа, Ливерпул победио Челси после продужетака са 1:0
Ливерпулови клинци донели Клопу први трофеј у сезони, Петровић чинио чуда на голу ЧелсијаGetty © Mike Hewitt

Феноменалан меч су одиграли Ливерпул и Челси у Лондону, у борби за први трофеј у сезони.

Тако је и било - борба од првог до последњег минута.

Потпуно је невероватно да није било голова у регуларном делу игре, пошто је лагано могло и неколико да буде - на обе стране.

Осакаћени Ливерпул, који је играо без већине битних играча (Салах, Нуњез, Жота, Александер-Арнолд...), кренуо је јако у финалу.

Уводни минути припали су "редсима", а Луис Дијаз је био најближи голу у 14. минуту, али је Ђорђе Петровић одбранио ударац Колумбијца.

Челси је полако преузимао контролу, па је "плавцима" припала средина првог дела игре.

Кол Палмер, најбољи играч Челсија, имао је прилику у 20. минуту, али је Келехер одбранио мрежу.

А онда је лоша здравствена ситуација  Ливерпула постала још гора - Мојзез Каиседо је брутално стартовао над Рајаном Гравенберхом, па је Холанђанин изнет на носилима.

А Каиседо није добио ни жути картон, иако је, без дилеме, могао да добије директан црвени.

У том тренутку је судија Крис Кавана потпуно погубио конце, па је на моменте претило да се финале претвори у општу тучу.

У 32. минуту се затресла мрежа први пут на мечу - Рахим Стерлинг је постигао гол, али је ВАР поништио погодак лондонске екипе, због офсајда.

Као да је тај моменат подигао "редсе", па су поново доминирали на терену, све до одласка на одмор.

Коди Гакпо је у 40. минуту шутирао главом, али је погодио стативу.

У наставку су имали шансе и једни и други, али су бриљирали Келехер и Петровић.

У 60. минуту се поново затресла мрежа, али је сада гол поништен Ливерпулу.

Вирџил ван Дајк је главом постигао гол после прекида, али је ВАР поништио гол због офсајда у којем се нашао Ендо.

Јирген Клоп није могао да верује, па је судијске одлуке испратио са осмехом на лицу.

Након Ливерпула, и Челси је погодио стативу.

Конор Галахер је погодио оквир гола у 76. минуту, а онда је, десет минута касније, упрскао најбољу прилику на мечу.

Изашао је очи у очи са Келехером, али је резервни голман Ливерпула одбранио његов ударац.

Потпуно хаотична сцена је виђена пред голом Ливерпула у другом минуту судијске надокнаде, али је некако лопта завршила у Келехеровом наручју.

Ливерпул је у продужецима притискао све јаче, иако су на терену били млади играчи, а Петровић је још једном сачувао мрежу после ударца Џејдена Данса.

Харви Елиот је затресао мрежу са спољне стране, а потом је Петровић невероватно сачувао мрежу у 116. минуту.

Велика гужва пред његовим голом, Елиот је шутирао а Петровић зауставио лопту на гол-линији.

Међутим, српски голман није могао ништа два минута касније, када је Ван Дајк главом сместио лопту у мрежу, после корнера који је извео Цимикас.

Ливерпул је дошао до првог трофеја ове године, а Јирген Клоп има шансу за још три у опроштајној сезони.