Петровић и Челси издржали налете Ситија, бод којем се радују Арсенал и Ливерпул

У дерби мечу 25. кола Премијер лиге Манчестер сити и Челси поделили су бодове - 1:1. Ђорђе Петровић био одличан на голу "плаваца", ремију се радују навијачи Арсенала и Ливерпула
Петровић и Челси издржали налете Ситија, бод којем се радују Арсенал и ЛиверпулGetty © Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images

Имао је Манчестер сити теренску иницијативу против Челсија, упутио нестварно велики број удараца ка голу Ђорђа Петровића, али је на крају освојио само бод у дербију против Челсија.

Екипа Пепа Гвардиоле тако је пала на треће место на табели Премијер лиге са четири бода мање од Ливепрула и два мање од Арсенла, али Сити има меч мање у односу на ривале.

"Грађани" су против Челсија чак 31 пут шутнули ка голу који је чувао српски голман, али тек пет шутева отишли су на мету.

Гости су повели у последњим тренуцима првог полувремена, када је Рахим Стерлинг затресао мрежу свог бившег клуба.

Сити се мучио, али је ипак успео да дође до ремија голом Родрија у 83. минуту утакмице.

У судијској надокнади домаћи су тражили пенал, када је Дисаси лактом ударио Рубена Дијаса, али главни судија меча и ВАР соба нису се огласили.