
Галијашевић: Изетбеговићеве речи о Додику сигнал верским фанатицима

Изјава Бакира Изетбеговића да се лидер СНСД-а Милорад Додик треба "решити силом" није била порука правосуђу или међународној заједници, већ верским фанатицима у Босни и Херцеговини, изјавио је Срни стручњак за борбу против тероризма Џевад Галијашевић.
Овим је, каже Галијашевић, послата порука организованим и неорганизованим исламистима, свим симпатизерима и сљедбеницима наслеђа Алије Изетбеговића да је Додик проблем који треба решити силом.
"Свима њима се обратио Бакир Изетбеговић, јер га они слушају шта говори и желе да испуне налог", указао је Галијашевић и додао да се овим директно угрожава безбедност Додика и дестабилизује БиХ.

Лидер СДА Изетбеговић је у уторак гостовао на Федералној ТВ у Сарајеву и изјавио да се Додик "неком силом мора ријешити".
"Тај човјек је изван закона. За све људе у овој земљи вриједи закон, само за Додика не вриједи. Мораће се на крају крајева та ствар неком силом ријешити. Правосуђе и међународна заједница ће морати примијенити законе", рекао је Изетбеговић у студију.
Додик га је потом позвао телефоном да Изетбеговић појасни шта је мислио под том претњом. Снимак тог разговора објавили су медији у четвртак.
Галијашевић сматра да су претње лидера СДА мотивисане тешким политичким поразима које муслиманска политика у БиХ трпи на међународној сцени, те сарадњом Републике Српске са САД и Израелом.
"Управо зато су Изетбеговићеве претње имале тај антисемитски набој и наратив. Бакир мрзи Израел и сматра да Додика треба уклонити јер остварује сарадњу са израелском Владом", навео је Галијашевић.
Он је додао да СДА и Изетбеговић, као и њихови ментори из "Муслиманске браће" не могу да замисле политику и државу без примене насиља и терора, па зато треба озбиљно схватити изречену претњу.
Галијашевић је подсетио да је Додик главна препрека даљем "дављењу" Републике Српске, коју спроводе "политички Британци и Немци, рукама политичког Сарајева", односно странкама СДА и СДП.



