Не помаже ни Богдановић када се прими 50 поена у првој четвртини

Ни веома добра партија Богдана Богдановића није била довољна Атланти да избегне пораз у Орланду
Не помаже ни Богдановић када се прими 50 поена у првој четвртини© Tanjug/AP Photo/John Raoux

Кошаркаши Орландо меџика савладали су Хоксе резултатом 135:124 упркос одличној роли српског репрезентативца.

Главни разлог за неуспех "јастребова", пети у последњих шест утакмица, јесте чињеница да су примили чак 50 поена у првој четвртини. Резултат након тог периода био је 50:22 за домаћина и тада је решено питање победника.

Атланта је до краја успела да ублажи пораз, али не и да озбиљније угрози ривала.

Богдановић је на терену провео 31 минут и за то време постигао 17 поена (6/14 из игре, 3/9 за три, 2/2 слободна бацања), уз пет скокова и три асистенције.

Најефикаснији код гостију био је Хантер са 25 поена, док је Треј Јанг дуел завршио са 19 поена и 16 успешних додавања.

На другој страни, "магију" је предводио Франц Вагнер који је постигао 24 поена, три мање додао је Бол Бол, а Паоло Банкеро се зауставио на 20 поена и по шест скокова и асистенција.

Атланта је девета екипа Истока са 14 победа и 15 пораза, док је Орландо четири позиције ниже са учинком 9-20.