Бајчетићев првенац у победи Ливерпула, Арсенал преокретом до победе

Фудбалери Ливерпула савладали су у гостима Астон Вилу са 3:1 у утакмици 17. кола Премијер лиге
Бајчетићев првенац у победи Ливерпула, Арсенал преокретом до победеGetty © Michael Steele

Ливерпул је, практично, завршио посао у првом делу игре у Бирмингему, али је Асто Вила у наставку скупо продала кожу.

Већ после пет минута игре Ливерпул је повео преко Мохамеда Салаха.

Матип је затресао мрежу у 20. минуту, али је гол поништен због офсајда.

Салах је асистирао у 37. минуту, када је гол постигао Ван Дајк.

Вила је у наставку одмах успела да припрети и затресе мрежу, али је гол Олија Воткинса поништен због офсајда.

Ипак, у 59. минуту, Воткинусу није поништен гол, па је Вила добила крила за наставак.

Стефан Бајчетић је у игру ушао у 79. минуту уместо Џордана Хендерсона, а два минута касније постигао је први гол у Премијер лиги, којим је оверио победу.

У последњем данашњем мечу, Арсенал је победио екипу Вест Хема након преокрета - 3:1.

Бенрахма је са пенала донео "чекићарима" предност у 27. минуту, али је Арсенал након одмора експресно преокренуо.

Сака је донео изједначење у 53. минуту, Мартинели је био прецизан пет минута касније, а Нкетија поставио коначан резултат у 69. минуту.

У првом данашњем мечу, Брајтон и Тотенхем су одиграли нерешено 2:2, а потом је Александар Митровић сјајном партијом донео победу Фуламу над Кристал Паласом.