Реал "потопљен" у Мадриду, готово да се опростио од титуле у првенству

Фудбалери Реала поражени су у Мадриду од екипе Виљареала са 3:2 у мечу 28. кола Ла лиге.
Реал "потопљен" у Мадриду, готово да се опростио од титуле у првенствуGetty © Florencia Tan Jun

Деловало је да је убедљива победа над Барселоном у "Ел класику" од 4:0, извела Реал Мадрид на прави пут пред финиш сезоне.

Ипак, већ у наредном мечу, изабраници Карла Анћелотија доживели су велики удар у трци за титулу у домаћем првенству.

Добро је почео меч против Виљареала за "краљевски клуб", пошто је у 15. минуту Торес постигао аутогол, чиме је Реал повео.

У финишу првог дела игре, Чуквуезе је изједначио за свој тим.

Само три минута у наставку, поново Реал стиже до брзог гола, овога пута преко Винисијуса.

Међутим, "жута подморница" успела је да "потопи" Реал до краја сусрета.

У 70. минуту је Моралес изједначио на 2:2, да би у 80. Чуквуезе поново погодио, овога пута за преокрет и победу Виљареала.

Новим поразом, Реал је остао на 12 бодова заостатка за Барселоном, која има меч мање.

Виљареал је уписао битну победу и нова три бода, чиме је избио на пето место на табели, са 47 бодова.