Нема Кампаца и Вилдозе, али ту је Ивановић, Звезда славила у Љубљани

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у гостима у Љубљани екипу Цедевита Олимпије са 84:70 у одложеном мечу трећег кола АБА лиге
Нема Кампаца и Вилдозе, али ту је Ивановић, Звезда славила у Љубљани© ABA liga

Иако у протоколу није било Луке Вилдозе и Факунда Кампаца, Црвена звезда је успела да оствари тријумф на незгодном гостовању у Љубљани.

Како се радило о одложеном мечу трећег кола регионалног такмичења, а аргентински дуо није био у редовима црвено-белих када је по распореду меч требало да буде одигран, Вилдоза и Кампацо су морали да пропусте овај меч.

Упркос томе, српску екипу до победе водио је нико други до Никола Ивановић, који је у "Стожицама" одиграо меч каријере.

Ивановић је у сваком смислу речи, прузимао одговорност и канонадом поена са различитих позиција и начина, држао ривала на контролисаној разлици.

Звезда је сјајно ушла у меч и након само пар минута кошарке, водила са 17:0.

Деловало је да је Цедевита Олимпија дозволила превелику предност ривали у да ће се веома тешко вратити у меч, али је домаћем тиму то ипак пошло за руком.

Празнији ход гостију, словеначки тим успео је да казни и да се средином друге четвртине поптуно резултатски прикључи.

Међутим, Звезда је на полувреме отишла са 14 поена разлике, колико је било и на крају меча, пошто су црвено-бели успешно одбили налете домаћих.

Никола Ивановић предводио је све стрелце са чак 29 поена, а поентерску помоћ имао је у Добрићу и Петрушеву који су постигли по 12 поена.

Код Цедевита Олимпије, двоцифрени су били Алибеговић са 12, као и Драгић и Матковић са по 10 поена.

За два тима завршен је регуларни део сезоне АБА лиге и предстоји им плеј-оф.

Звезда ће у четвртфиналу играти приотив екипе Задра, док Цедевита Олимпију очекује ФМП.