Фудбалери Арсенала побнедили су Манчестер јунајтед са 3:1 у дербију четвртог кола Премијер лиге
Дан за првенце - Рајс решио дерби са Јунајтедом, Собослај водио Ливерпул до победе над Астон ВиломGetty © Shaun Botterill

Арсенал је у Лондону дочекао Јунајтед и у драматичној завршници дошао до победе над великим ривалом.

Маркус Рашфорд је довео госте у предност у 27. минуту, али је Арсенал већ у наредном нападу дошао до изједначења преко Мартина Едегарда.

Јунајтед је у другом делу игре први запретио, али је Арсенал у 59. минуту добио сјајну прилику да изједначи - досуђен је пенал.

Међутим, судија Ентони Тејлор је, након прегледа снимка, променио одлуку и поништио пенал.

Драма је достигла врхунац у самој завршници - Манчестер јунајтед је у 88. минуту дошао до гола преко Гарнача, али је ВАР поништио гол Аргентинца због офсајда.

А онда, у шестом минуту надокнаде, Деклан Рајс је постигао први гол у дресу Арсенала.

Било је времена за још један гол - Габријел Жезус је ставио тачку на меч у 11. минуту надокнаде.

Арсенал је пети са десет бодова из четири меча, док Јунајтед има шест бодова.

У првом данашњем мечу, Кристал Палас је са 3:2 победио екипу Вулверхемптона, а сви голови постигнути су у другом делу игре.

Едуар је донео предност домаћину у 56. минуту, а изједначио је Хванг у 65.

Езе погађа у 78. минуту, а потом други гол постиже Едуар у 84.