Рајаковићев Торонто изгубио на најболнији начин, Мицић убацио прве НБА поене

Протекле ноћи је одиграно 11 мечева у НБА лиги, а занимљивих дешавања није недостајало
Autor: YouTube / GMFB

Било је много узбуђења у НБА лиги у ноћи између петка и суботе. Денвер је предвођен Јокићем савладао Мемфис, Богдановић је одлично шутирао у поразу Атланте, али било је још српских актера у најјачој кошаркашкој лиги.

Најболнији пораз вечери доживео је Дарко Рајаковић и његова екипа Торонта, која је на гостовању у Чикагу изгубила од Булса 104:103 и то након продужетка.

Торонто је водио 93:90 на девет секунди пре краја четврте четвртине, али су три поготка Демара Дерозана са линије за слободна бацања одвела меч у продужетке, где су Булси успели да тројком Алекса Каруза три секунде пре краја преокрену сусрет у своју корист. Тако је тим српског тренера доживео први пораз у новој сезони.

За то време, Василије Мицић је уписао прве НБА поене у победи његове Оклахоме на гостовању Кливленду 108:105. Мицић је провео само шест минута на паркету, шутнуо је само једном и ту тројку је и погодио, а стигао је да забележи и једну асистенцију.

Оклахому је, као по обичају, предводио Шај Гилџијус Александер са 34 поена и 11 скокова, док Кливленду нису помогла ни 43 поена Донована Мичела.

Минуте на паркету је добио и Бобан Марјановић у пораз Хјустон Рокитса на гостовању Сан Антонију 122:126. Марјановић је имао четири поена и једну асистенцију на сусрету на ком су све очи биле упрте у првог пика на летошњег НБА драфта - Виктор Вембањама је у тиму Спарса убацио 21 поен уз чак 12 скокова.