Бриџис растужио Атланту и сјајног Богдана, Јовић коначно заиграо за Мајами

Екипа из Џорџије забележила је четврти пораз у последњих пет мечева
Бриџис растужио Атланту и сјајног Богдана, Јовић коначно заиграо за МајамиGetty © Kevin C. Cox

Кошаркаши Атланте поражени су код куће од Бруклина 114:113, у сусрету који је обележио Микал Бриџис.

Бриџис је дуел завршио са 32 поена, а пресудио је његов кош на 4,5 секунди пре краја сусрета.

Претходно су Хокси на 35 секунди повели после два погођена слободна бацања Садика Беја са 110:109, да би Бриџис у наредном нападу донео ново вођство Нетса.

Спенсер Динвиди је погодио једно бацање за 112:110 на 24 секунде пре краја, а онда је Тре Јанг тројком донео предност Атланти на 17 секунди пре истека времена.

Ипак, поменути кош Бриџиса преломио је победника, јер је Јанг на секунд пре краја промашио из последњег покушаја.

Богдан Богдановић је за 27 минута на паркету постигао 20 поена уз четири скока и асистенцију. Имао је 7/14 из игре, 4/9 за три поена и 2/2 са линије пенала.

Најбољи у победничкој екипи поред Микала био је Камерон Џонсон који је додао 17 поена, Доријан Фини-Смит је имао 15, а Спенсер Динвиди и Денис Смит јуниор по 13.

Код Атланте, Јанг је постигао 30 поена, уз скок и девет асистенција, Садик Беј је додао 21, Де Андре Хантер 14, а Дежонте Мареј је комплетирао дабл-дабл (13 поена, 10 скокова и девет асистенција).

"Јастребови" сада имају девет победа и 11 пораза и пали су на десету позицију на табели Источне конференције, док је Бруклин место изнад са обрнутим скором.

Мајами је као гост славио против Торонто репторса са 112:103.

Био је то четврти пораз у последњих пет мечева за тим Дарка Рајаковића, док је Мајами добио други меч у последња три сусрета.

После дужег времена на паркету се појавио Никола Јовић, играо је тек нешто више од три минута и забележио два скока у одбрани. Он је добио прилику после три меча неиграња и чини се да би могао да постане део ротације.

Тада је, у утакмици против Бруклина, на терену провео скоро 17 минута, што му је био први наступ још од краја октобра.

У победничкој екипи са Флориде истакао се Кејлеб Мартин са 24 поена, 21 је додао Данкан Робинсон, док је Џими Батлер стао на 19.

У Торонту, Паскал Сијакам је био најефикаснији са 30 поена, 23 је додао Ануноби, а 15 Гари Трент.

"Врелина" на 12-9 и седма је екипа Истока, док је Торонто и даље 11. са девет тријумфа и 12 неуспеха.