Звезда прегазила Цибону, 15 поена гостију у другом полувремену

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на свом паркету екипу Цибоне са убедљивих 92:53 у мечу седмог кола АБА Лиге.
Звезда прегазила Цибону, 15 поена гостију у другом полувремену© ABA liga/Dragana Stjepanović

Декласирали су црвено-бели госте из Загреба у дворани "Александар Николић" и тако дошли до другог узастопног тријумфа од кад је на клупу сео Душко Ивановић.

Цибона је пружала отпор само у првој четвртини, која је завршена резултатом 21:20 за домаћина.

Уследила је боља игра домаћих, који су, како је време одмицало, стицали осетнију разлику.

На полувреме се отишло са 50:38 и очекивало се да ће у другом полувремену, Звезда одрађивати посао и привести меч крају без већих проблема.

Тако је и било, с тим што је у других 20 минута меча, Звезда потпуно прегазила ривала.

Српски тим постигао је 42 поена, а примио само 15, што је резултовало победом од 39 поена разлике.

Најефикаснији у победничком тиму били су Немања Недовић са 24, Филип Петрушев са 14 и Никола Ивановић са 10 поена.

Код Цибоне, једини двоцифрен био је Александар Аранитовић са десет поена, док су по девет убацили Ловро Мазалин, Филип Бундовић и Иван Мајцунић убацили по девет поена.