Звезда присуствовала стварању историје, а онда убедљиво поражена у Монаку

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Монаку утакмицу 28. кола Евролиге - 98:80. Београдски црвено-бели изгубили су све шансе за пласман у плеј-ин елитног такмичења, али су присуствовали историјском тренутку када је Мајк Џејмс постао најбољи стрелац у историји Евролиге. За седам дана црвено-бели дочекују екипу Макабија
Звезда присуствовала стварању историје, а онда убедљиво поражена у МонакуGetty © Alfonso Cannavacciuolo/Euroleague Basketball

Звезда је у Монаку уписала четврти узастопни пораз у елитном такмичењу и сада је дефинитивно јасно - београдски црвено-бели неће играти у плеј-ину Евролиге.

Екипа Јаниса Сферопулоса по ко зна који пут ове сезоне показала је два лица, а као по обичају пресудило је оно лоше - све позитивно што су црвено-бели приказали у Кнежевини пало је у воду за само неколико минута игре у финишу треће и почетком последње деонице.

Звезда је још једном одлично кренула и на крилима Луке Митровића дошла до почетне предности. Ипак, Монако је у финишу прве деонице дошао до преокрета и вођства које је до полувремена увећано на осам поена.

Најбољи период игре за госте био је у трећој четвртини, када је Звезда чак успела да дође до изједначења.

Међутим, уследио је још један пад праћен грешкама у одбрани и великим бројем нерезонских фаулова, па је Монако, у тренуцима када је био у кризи, утеху нашао у слободним бацањима.

До краја треће деонице предност екипе Саше Обрадовића увећана је на девет поена, а када су пробили границу двоцифрене предности "кнежеви" су дошли до лаке и убедљиве победе.

Црвено-бели кошаркаши су присуствовали историји - Мајк Џејмс је у првом полувремену убацио 13 поена и тако постао најбољи стрелац у историји Евролиге.

Утакмица је накратко била прекинута, а Американац је за успомену добио лопту којом је постигао рекордни кош.

Митровић је био најбољи појединац меча са 18 поена и 10 скокова, Јаго је додао 16, Гедрајтис 13, а Боломбој 12 поена.

Домаћин је имао више расположених играча, а најефикаснији су били Џејмс са 20 и Окобо и Мотиејунас са по 14 поена.

Монако је дошао до седмог узастопног тријумфа у елитном такмичењу, чиме је тренутно преузео треће место на табели са учинком од 18 тријумфа и 10 изгубљених мечева.

Звезда је остала 16. са 10 победа и 18 пораза.

Црвена звезда у наредном колу у "Штарк арени" дочекује екипу Макабија, у четвртак 14. марта.

• 7. мар 2024 • 21:02

21:02

Убедљив пораз Звезде на крају - 98:80

Није издржала Звезда и на крају уписала убедљив пораз у Монаку.

• 20:42

34' - Монако има убедљиву предност - 82:66

У потпуности су црвено-бели стали у последњој деоници, што домаћин користи и долази до великих 16 поена предности.

Џејмс није постигао кош у другом полувремену, али зато су се разиграли Окобо, Блосомгејм и Хол.

Лука Митрович је убедљиво најефикаснији у Звездином тиму са 18 поена.

Тајм-аут за Сферопулоса.

• 20:34

Вратио се Монако и после три четвртине води 69:60

Успела је Звезда да дође до изједначења, а онда дозволила Монаку да још једном побегне на 9 поена предности.

Велики број фаулова направили су црвено-бели, често и нерезонски и то их за сада скупо кошта.

Да ствар буде гора по госте - Митровић, Јаго и Недовић имају по 4 личне грешке.

Митровић има 16 поена и 10 скокова, Јаго је додао 12, а Гедрајтис 9 поена. У тиму Монака Џејмс је и даље на 13, Мотиејунас је убацио 10, а Окобо и Хол по 8.

• 20:16

25' - Звезда умало долази до изједначења - 52:51

Поново је Звезда заиграла борбеније у одбрану и маштовитије у нападу и одмах долази до резултата - Боломбој је промашио слободно бацање за изједначење на средини треће деонице.

Митровићу и Јагу придружили су се Гедрајтис (9) и Боломбој (8 поена) и поново имамо неизвестан меч у Монаку.

• 20:09

Настављен је меч у Монаку

Нападом црвено-белих почело је друго полувреме у Кнежевини.

• 19:53

Полувреме, Монако води против Звезде 46:38

Чини се у лаганом ритму, Монако против Звезде одржава предност, која на полувремену износи +8.

Џејмс је најефикаснији на мечу са 13 поена, Кемба Вокер је убацио 6, на другој страни Митровић и Јаго имају по 10.

Омалени Бразилац се растрчао у другој деоници, али ни он нема подршку саиграча.

Монако има више расположених играча и чак 7 офанзивних скокова у првом полувремену.

• 19:44

Мајк Џејмс је нови рекордер Евролиге

Са 13 поена убачених против Звезде, Мајк Џејмс је постао најбољи стрелац у историји елитног кошаркашког такмичења.

Утакмица је прекинута да би се Американцу уручила награда.

• 19:40

16' - Монако на двоцифреној предности - 36:25

Кратког даха била је шутерска инспирација црвено-белих, Монако брзо проналази решење и средином друге четвртине први пут на мечу долази до двоцифрене предности.

Мајк Џејмс је већ постигао 11 поена и тако се изједначио са Василисом Спанулисом на листи најбољих стрелаца у историји Евролиге.

• 19:28

12' - Звезда везала две тројке и пришла на 25:23

Прво Ханга, а потом и Јаго погађају тројке, Звезда прави серију 6:0 на старту другог периода, па Саша Обрадовић реагује тајм-аутом.

• 19:23

Преокрет Монака за вођство после прве деонице - 25:17

Слично као у мечу против Бајерна - Звезда је добро почела, а онда потпуно стала.

Неколико изгубљених лопти гостију и неколико оганзивних скокова Монака донели су домаћој екипи велику предност после 10 минута игре.

Недовић је ушао са клупе и брзо зарадио три личне грешке, док, осим Митровића, Звезда нема расположене играче у нападу.

Митровић је убацио 10 поена, без промашаја, Гедрајтис 5, а Боломбој 2 - и то су сви стрелци за Звезду.

Монако је добро распоредио поена, Џејмс и Мотиејунас најефикаснији са по 5.