Одбрана водила Селтиксе до победе у Мајамију, Бостон вратио брејк

Кошаркаши Бостона савладали су као гости екипу Мајамија 104:84 и тако повели са 2:1 у првој рунди плеј-офа Источне конференције НБА лиге

Селтикси су тријумфом у Мајамију вратили брејк, који су кошаркаши Хита направили у другом мечу и екипа Бостона, која је била најбоља у лигашком делу такмичења, сада води 2:1 у серији.

Гости су до победе дошли захваљујући застрашујућој одбрани, нарочито у првом полувремену утакмице, у ком су противнику дозволили само 39 поена.

Селтикси су у наставку прилично калко задржали стечену предност из првог полувремена и реванширали се Мајамију за пораз пре два дана.

Никола Јовић поново је био стартер у екипи Хита и оставио је одличан утисак - убацио је 15 поена, ухватио 8 лопти и једном асистирао.

Адебајо је био најефикаснији у домаћој екипи са 20 поена, Тајлер Хиро је додао 15.

У екипи Бостона, Џејсон Тејтум и Џејлен Браун постигли су по 22 поена, Кристапс Порзингис додао је 18.

Бостон је вратио предност домаћег терена у серији, а наредни меч игра се у ноћи између понедељка и уторка.