Ово је била осма узастопна утакмица за Митровића у саудијском првенству на којој је затресао мрежу
Митровић је ноћна мора за све у Арабији - нови гол Србина, води Ел Хилал ка титулиGetty © Yasser Bakhsh / Stringer

Наставља се терор Александра Митровића у Саудијској Арабији.

Најбољи стрелац у историји репрезентације Србије постигао је нови гол за Ел Хилал, овог пута у победи 2:0 на домаћем терену против Ел Вехде.

Био је то меч 17. кола најјаче лиге Саудијске Арабије, а Митровић је у 80. минуту дуплирао предност свог тима. Претходно је у 20. минуту први гол за госте постигао Сауд Абдулхамид. Нападачу репрезентације Србије ово је 15. гол у 14 утакмица у тамошњем првенству.

Уз Митровића, који је одиграо цео меч, Сергеј Милинковић-Савић је у игру ушао тек у надокнади времена.

Ел Хилал је сад на првом месту саудијског првенства са 47 бодова, 10 више од другопласираног Ел Насра који ће меч ове рунде играти у суботу.